Genç kadınlar şiddet ve istismara karşı sokakta

  • kadın
  • 16:40 6 Haziran 2020
  • |
img

İZMİR - HDP Genç Kadın Meclisi ve Üniversiteli Genç Kadınlar, çocuğa yönelik şiddet, istismar ve kadın mücadelesine dönük baskılara dikkat çekmek amacıyla sokaklara stickerlar yapıştırdı. 

 
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Genç Kadın Meclis ve Üniversiteli Genç Kadınlar, İzmir ve Muğla sokaklarında çocuğa yönelik şiddet, istismar ve kadına dönük baskılara dikkat çekti. Kadınlar, çocuk istismarına af yasa tasarısına, kadın mücadelesine dönük baskılara, İnfaz Yasası’na, kadın katliamlarına ve 5 aydır kayıp olan Gülistan Doku’ya dikkat çekmek için sokakları stickerlarla donattı. 
 
Sokaklara yapıştırılan stickerlar da şu ifadelere yer verildi: 
 
“* Çocuk istismarcılarının affı söz konusu bile olamaz. İstismarcı zihniyetinizi kökünden kurutacağız. 
 
* Kadın düşmanı politikalar defalarca denenmesine rağmen başarılı olmadı, yine olmayacak! Siz darbe yaptıkça biz direneceğiz, siz kapattıkça, biz daha güçlü geleceğiz, siz gasp ettikçe biz inşa edeceğiz. Susmak yok! Direnişin kendisiyiz. 
 
* Genç kadınları evlere ve evliliğe mahkum kılan erkek egemen sisteme boyun eğmeyeceğiz! Gülistan’ın Çığlığıyız! Baş Şüpheli Abakarov yargılansın. Gülistan bulunana kadar susmayacağız. Üniversiteli Kadınlar.
 
* Bir çocuğun çıkaramadığı ses olmak zorundasın. Çocuğa karşı işlenen suçlar affedilemez!”