Grup Yorum davası başladı

img

İSTANBUL- Grup Yorum üyelerinin “Örgüt üyeliği” iddiasıyla yargılandığı davanın duruşması başladı. Aileler adliye önünde bir araya gelerek kararlara karşı tepki gösterdi. 

Grup Yorum üyesi Bahar Kurt ve Helin Bölek ile beraber toplam 7 kişinin “örgüt üyeliği” gerekçesiyle yargılandığı davanın duruşması Çağlayan’da bulunan İstanbul 35’inci Ağır Ceza Mahkemesinde başladı. Adliye önünde bir araya gelen Grup Yorum üyeleri ve aileleri,  “Grup Yorum’a Özgürlük” pankartı açarak, açıklama yaptı. 
 
‘ARKADAŞLARIMIZ GÖSTERMELİK DELİLLERLE TUTUKLANDI’ 
 
Açıklamada konuşan Grup yorum üyesi Çoşkun Karadağ, göstermelik delilerle Grup Yorum'un tutsak edilemeyeceğini vurguladı. Helin Bölek ve İbrahim Gökçek’in hukuksuzluklara karşı ölüm orucuyla direndiklerini belirten Karadağ, “Arkadaşlarım hiçbir delil olmadan terör listelerine eklendi. Vur emri ile arandı. Konserlerimiz gerekçesiz yasaklandı. Neredeyse hepimiz tutuklandık ve hakkımızda birden fazla dosya açıldı. Yine de vazgeçmedik. Çünkü bu günün Türkiye’sinde misyonumuzu biliyoruz. Biz yalnız müzik yapmıyoruz. Yalnız müzisyen olmayı reddediyoruz. Kavgadan geri durmuyor ölüm orucuyla direniyoruz. Göstermelik delilerle hukuksuzluklarla arkadaşlarımız tutsak edildi. Tüm bu hukuksuzluklara karşı direniyoruz” diye konuştu.
 
Grup yorum üyelerinin ve ailelerinin adliyedeki bekleyişi devam ediyor.