Zaharova: Libya'da El-Nusra savaşıyor

  • dünya
  • 14:29 5 Haziran 2020
  • |
img

HABER MERKEZİ - Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Suriye’den Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti’ni desteklemek için götürülen gruplar arasında Cebhet El-Nusra üyelerinin de bulunduğunu açıkladı. 

Rusya'nın önemli yayın organlarından Russia Today’ın (RT), Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova'ya dayandırdığı haberinde, Rusya’nın Libya’nın batısında milislerin işlediği suçlardan endişe duyduğunu açıkladı. Zaharova, Suriye’den Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti’ni desteklemek için götürülen gruplar arasında Cebhet El-Nusra üyelerinin de bulunduğunu kaydetti.
 
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK), Heyet Tehrir El-Şam adı altında örgütlenen Cehbet El-Nusra’yı terör örgütleri listesine eklemişti.
 
LUO İLERLİYOR
 
Öte yandan Libya Ulusal Ordusu, Türkiye ordusuna ait bir insansız hava aracını ülkenin batısındaki Benî Welid bölgesinde düşürdüğünü açıklarken, Trablus’un güneyindeki Siba ile Terhûna’nın Sûk El-Xemîs mahallelerini Ulusal Mutabakat Hükümeti’nin elinden geri aldığını duyurdu.
 
Ulusal Ordu, Terhûna’nın batısındaki Fem Milxe köyünü de kontrol altına aldığını belirtti.